فرش ضد حساسیت و آلرژی

anti-allergic-carpet.jpg

شاید فکر می کنید آلودگی هوا و محیطی فقط در خارج از محدوده خانه وجود دارد اما اشتباه می کنید، آلودگی هوا و محیط در داخل خانه نیز وجود دار و حتی می تواند خطرناک تر از فضای بیرون باشد، به این نکته توجه کنید که بیشتر مردم وقتی در خانه های خود با خرید فرش ماشینی آن را پهن می کنند از سردردهای مزمن ، خارش پوستی ، سوزش چشم و گلو و از حساسیت های مربوط به آن شکایت می کنند. البته امروزه دیگر نیاز نیست نگران باشید . کارشناسان و تولید کنندگان فرش ماشینی به فکر این مشکل بوده اند و توانسته اند آن را با افزودن تکنولوژی بییشتر برطرف کنند . در ادامه این مقاله به موضوع فرش ماشینی ضد حساسیت خواهیم پرداخت تا بتوانید اطلاعت مفیدی در این باره داشته باشید .

 

1- فرش ضد حساسیت

یک فوق تخصص آلرژی و ایمنولوژی بالینی می گوید: حشره‌ای که مهم‌ترین عامل آلرژی و حساسیت محسوب می‌شود، در میان فرش و موکت ها زندگی می‌کند. دکتر سید حمیدرضا مرتضوی در خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) ، منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود سه دسته آلرژن موجود از جمله خوراکی، تماسی پوستی و استنشاقی، فرمودند که آلرژی بینی موجب ایجاد حساسیت، آلرژن‌های استشاقی شده که می‌تواند راه‌های تنفسی تحتانی و فوقانی بدن را درگیر کند.او گرفتگی بینی، احساس انسداد در بینی به همراه آبریزش، خارش و عطسه را از جمله علائم های آلرژی بینی اعلام کردند و افزود : همچنین در این نوع از آلارژ و حساسیت ها تغییرات چشمی، خارش و قرمزی چشم نیز مشاهده می‌شود .

پیشنهاد می شود افرادی که دارای این آلرژی ها و حساسیت ها می باشند موکت های سراسری خود را جمع کنند و به جای استفاده از آن ها از پوشش سخت یا قالیچه ها استفاده کنند. به این دلیل قالیچه ها را می توان به راحتی بشویند یا زمین را تمیز و خشک کنید. هم فرش و هم موکت را می توان با جاروبرقی تمیز کرد اما تنها قالی یا قالیچه ها هستند که بسته به نوع جنسشان می توان در خانه یا قالیشویی شسته و خشک کرد.

" اما موکت ها را می توانید بخار شورکنید اما رطوبت کمی که بعد از آن باقی می ماند برای رشد قارچ ها مکانی فوق العاده است. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا باید چنین مشکلاتی پیش بیاید؟ در ادامه می خواهیم به این موضوع بپردازیم که می توانید آن را بخوانید. "

 

1-1- الیاف فرش ضد حساسیت

الیافت های نامرغوب و نامناسب باعث کم شدن کیفیت فرش ماشینی می شوند و گاز های مضری نیز در آنها قرار دارد که باعث ایجاد حساسیت و آلرژی می شود.پس هنگام خرید انواع مختلف فرش ماشینی به الیاف فرش بسیار توجه کنید. و قبل از استفاده از فرش آن را برای چند روز در جای آویزان کنید تا هوا بخورد و بتواند کمی از حساسیت را تقلیل دهد. سعی کنید تا می توانید قالی خود را تمیز نگه دارید چون در صورت کثیف بودن آن با راه رفتن روی آن باعث پرز ریزی بسیار بیشتری می شود و با تنفس کردن در آن مکان دچار حساسیت می شوید. فرش آکریلیک یکی از قالی های می باشد که سطح آلرژی را به حداقل می رساند. زیرا دارای نوع خاصی از نخ می باشد. بنابراین این فرشها مورد مناسبی برای شما می باشد و یک فرش درجه یک است.


در نتیجه راه حل های که برای افرادی که حساسیت دارند وجود دارد عبارتند از اینکه سعی کنید از قالیچه به جای موکت استفاده کنید. و قالی هایتان را تمیز نگه دارید و به صورت مناسب آنها را بشورید. فرشها توانایی جذب گرد و غبار معلق در هوا را به خود دارند بنابراین بهتر است در درهای ورودی از فرش پشمی استفاده کنید که هم آلودگی را جذب می کند و هم ضد حساسیت است .و همچنین بیشتر از فرش ماشینی آکریلیک در خانه خود استفاده کنید چون برخی قالی ها که مثلا با الیاف نایلونی بافته شده به خاطر نوع خاص الیاف که ضد آب هم هست ، خاصیت ضد حساسیت کمتری نسبت به سایر فرشها دارند.

کلمات کلیدی مرتبط :
'خرید فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی ضد حساسیت' , 'کیفیت فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی آکریلیک'
نظرات کاربران
نظری برای این مطلب ثبت نشده است
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
عنوان مطلب :
نظر شما :
دیگر مطالب کاربردی فرش
نقشه کشی فرش ماشینی
مشکلات خرید فیزیکی فرش
مزایای خرید فرش ماشینی
بازار فروش فرش ماشینی حضوری و غیره حضوری
نحوه مراقبت از فرش ماشینی زیر پایمان
ادامه
نماد فرش ماشینی کاشان
سفارش اینترنتی انواع فرش بصورت عمده
خرید اینترنتی فرش ماشینی با کیفیت بالا